Kenia is in 290 kiesafdelings verdeel, met elkeen van hulle 'n parlementslid (LP), wat tydens die algemene verkiesings verkies word. ’n LP is ’n lid van die Nasionale Vergadering wat een van die 290 kiesafdelings verteenwoordig. Die belangrikste rolle van lede van die parlement is verteenwoordiging, wetgewing en toesig.
Hier is die parlementslede in Kenia wat van 2022 tot 2027 dien.
Aantal | kiesafdeling | MP |
LP's van Mombasa County | ||
1. | Changamwe | Shimbwa Omar Mwinyi |
2. | Jomvu | Bady Bady Twalib |
3. | Kisauni | Bedzimba Rashid Juma |
4. | Nyali | Mohamed Mohamed Ali |
5. | Likoni | Mboko Mishi Juma Khamisi |
6. | Mvita | Macele Mohamed Soud |
LP's van Kwale County | ||
7. | Msambweni | Bader Salim Feisal |
9. | Lungalunga | Mangale Munga Chiforomodo |
9. | Matuga | Kassim Sawa Tandaza |
10. | Kinango | Samuel Gonzi Rai |
Kilifi County LP's | ||
11. | Kilifi Noord | Owen Yaa Baya |
12. | Kilifi Suid | Richard Ken Chonga |
13. | Kaloleni | Paul Kahindi Katana |
14. | Rabai | Anthony Kenga Mupe |
15. | alle | Charo Kenneth Kazungu Tungule |
16. | Malindi | Amina Laura Mnyazi |
17. | Magarini | Harrison Garama Kombe |
Tana River County LP's | ||
18. | Garsen | Ali Wario Guyo |
19. | Galole | Het Buya Hiribae gesê |
20. | Bura | Yakub Dubow Kuno |
LP's van Lamu County | ||
21. | Lamu-Oos | Ruweida Mohamed Obo |
22. | Lamu Wes | Muthama Stanley Muiruri |
Taita Taveta County LP's | ||
23. | Taveta | John Okano Bwire |
24. | Wundanyi | Danson Mwashako Mwakuwona |
25. | Mwatate | Peter Mbogho Shake |
26. | Voi | Khamis Chome Abdi |
LP's van Garissa County | ||
27. | Garissa Township | Mohammed Dekow |
28. | Balambala | Abdi Omar Shurie |
29. | Lagdera | Abdikadir Hussein Mohamed |
30. | Dadaab | Farah Maalim |
31. | Fafi | Farah Salah Yakub |
32. | Ijara | Abdi Ali Abdi |
33. | Wajir Noord | Ibrahim Abdi Saney |
34. | Wajir-Oos | Aden Daudi Mohamed |
Wajir County LP's | ||
35. | Tarbaj | Hussein Abdi Barre |
36. | Wajir Wes | Yussuf Mohamed Farah |
37. | Eldas | Adan Keynan Wehliye |
38. | Wajir Suid | Mohamed Aden Adow |
Mandera County LP's | ||
39. | Mandera-Wes | Adan Haji Yussuf |
40. | Banissa | Kulow Maalim Hassan |
41. | Mandera Noord | Bashir Sheikh Abdullahi |
42. | Mandera Suid | Abdul Ebrahim Haro |
43. | Mandera-Oos | Husseinweytan Mohamed Abdirahman |
44. | Lafey | Mohamed Abdi Abdirahman |
LP's van Marsabit County | ||
45. | Moyale | Guyo Waqo Jaldesa |
46. | Noord Horr | Adhe Wario Guyo |
47. | Saku | Dido Ali Raso |
Isiolo County LP's | ||
48. | Laisamis | Joseph Lekuton |
49. | Isiolo Noord | Joseph Samal Lomwa |
50. | Isiolo Suid | Bidu Mohamed Tubi |
LP's van Meru County | ||
51. | Igembe Suid | John Paul Mwirigi |
52. | Igembe Sentraal | Kiili Daniel Karitho |
53. | Igembe Noord | Julius Taitumu M'Anaiba |
54. | Tigania-Wes | John Kanyuithia Mutunga |
55. | Tigania-Oos | Lawrence Mpuru Aburi |
56. | Noord Imenti | Rahim Dawood Abdul |
57. | Buuri | Rindikiri Mugambi Murwithania |
58. | Sentraal Imenti | Moses Nguchine Kirima |
59. | Suid Imenti | Dr Shadrack Mwiti Ithinji |
Tharaka Nithi County LP's | ||
60. | Weet | Japhet Miriti Kareke |
61. | Chuka-Igambang'ombe | Patrick Munene Ntwiga |
62. | Tharaka | George Gitonga Murugara |
LP's van Embu County | ||
63. | Manyatta | John Gitonga Mwaniki |
64. | Runyenjes | Eric Muchangi Njiru |
65. | Mbeere Suid | Bernard Muriuki Nebart |
66. | Mbeere Noord | Geoffrey KariukiKiringa |
Kitui County LP's | ||
67. | Mwingi Noord | Paul Musyimi Nzengu |
68. | Mwingi Wes | Charles Ngusya Nguna |
69. | Mwingi Sentraal | Gideon Mutemi Mulyungi |
70. | Kitui Wes | Edith Vethi Nyenze |
71. | Kitui Platteland | David Mwalika Mboni |
72. | Kitui Sentraal | Makali Benson Mulu |
73. | Kitui-Oos | Nimrod Mbithuka Mbai |
74. | Kitui Suid | Rachael Kaki Nyamai |
LP's van Machakos County | ||
75. | Masinga | Joshua Mbithi Mutua |
76. | Yatta | Robert Ngui Basil |
77. | Kangundo | Fabian Kyule Muli |
78. | Matungulu | Stephen Mutinda Mule |
79. | Kathiani | Robert Mbui |
80. | Mavoko | Patrick Makau King'ola |
81. | Machakos dorp | Caleb Mutiso Muil |
82. | Mwala | Vincent Musyoka Musau |
Makueni County LP's | ||
83. | Mbooni | Erastus Kivasu Nzioka |
84. | Kilome | Thuddeus Kithua Nzambië |
85. | Kaiti | Joshua Kivinda Kimilu |
86. | Makueni | Suzanne Ndunge Kiamba |
87. | Kibwezi Wes | Eckomas Mwengi Mutuse |
88. | Kibwei Oos | Jessica Nduku Kiko |
LP's van Nyandarua County | ||
89. | Kinangop | Thuku Zachary Kwenya |
90. | Kipipiri | Muhia Wanjiku |
91. | Olkalou | Kiaraho David Njuguna |
92. | Oljorok | Michael Mwangi Muchira |
93. | Ndaragwa | George N Gachagua |
LP's van Nyeri County | ||
94. | Tetu | Geoffrey Wandeto Mwangi |
95. | Kieni | Antony Njoroge Wainaina |
96. | Mathira | Eric Mwangi Kahugu |
97. | Othaya | Micheal Wambugu Wainaina |
98. | Mukurweini | Kaguchia John Philip |
99. | Nyeri dorp | Duncan Maina Mathenge |
Kirinyaga County LP's | ||
100. | Mwea | Mary Maingi |
101. | Gichugu | Robert Gichimu Githinji |
102. | Ndia | George Macharia Kariuki |
103. | Kirinyaga Sentraal | Joseph Gachoki Gitari |
Murang'a County LP's | ||
104. | Kangema | Peter Irungu Kihugi |
105. | Mathioya | Edwin Mugo Gichuki |
106. | Kiharu | Samson Ndindi Nyoro |
107. | Kigumo | Joseph Kamau Munyoro |
108. | Maragwa | Mary Wamaua Waithira |
109. | Kandara | Chege Njuguna |
110. | Gatanga | Wakili Edward Muriu |
LP's van Kiambu County | ||
111. | Gatundu Suid | Gabriel Gathuka Kagombe |
112. | Gatundu Noord | Elijah Njore Njoroge |
113. | Juja | George Koimburi Ndung'u |
114. | Thika dorp | Alice Wambui Ng'ang'a |
115. | Ruiru | Simon Ng'ang'a Kingara |
116. | Githunguri | Gathoni Wamuchomba |
117. | Kiambu | John Machua Waithaka |
118. | Kiambaa | John Njuguna Wanjiku |
119. | Kabete | James Githua Kamau Wamacukuru |
120. | Kikuyu | Anthony Kimani Ichung'wah |
121. | Limuru | John Kiragu Chege |
122. | Lari | Joseph Mburu Kahangara |
Turkana County LP's | ||
123. | Turkana Noord | Paul Ekwom Nabuin |
124. | Turkana-Wes | Daniel Epuyo Nanok |
125. | Turkana Sentraal | Joseph Namuar Emathe |
126. | Loima | Protus Ewesit Akuja |
127. | Turkana Suid | John Ariko Namoit |
128. | Turkana-Oos | Nicholas Ngikor Nixon |
West Pokot County LP's | ||
129. | Kapenguria | Samwel Moroto Chumel |
130. | Sigor | Peter Lochakapong |
131. | Kacheliba | Titus Lotee |
132. | Pokot Suid | David Pkosing |
LP's van Samburu County | ||
133. | Samburu Wes | Josephine Naisula Lesuuda |
134. | Samburu Noord | Dominic Eli Letipila |
135. | Samburu-Oos | Jackson Lekumontare Lentoijoni |
LP's van Trans Nzoia County | ||
136. | kwanza | Ferdinand Kevin Wanyonyi |
137. | Endebes | Robert Pukose |
138. | Saboti | Caleb Amisi Luyai |
139. | Kiminini | Maurice Kakai Bisau |
140. | Cherangany | Patrick Simiyu Barasa |
Uasin Gishu County LP's | ||
141. | Is | David Kiplagat |
142. | Turbo | Janet Jepkemboi Sitienei |
143. | Moiben | Phylis Jepkemoi Bartoo |
144. | Ainabkoi | Kiprono Samwel Chepkonga |
145. | Kapseret | Oscar Kipchumba Sudi |
146. | Kesses | Julius Kipletting Rutto |
LP's van Elgeyo Marakwet County | ||
147. | Marakwet-Oos | David Kongogo Bowen |
148. | Marakwet-Wes | Timothy Kipchumba Toroitich |
149. | Keiyo Noord | Adams Kipsanai Korir |
150. | Keiyo Suid | Gideon Kimaiyo Kipkoech |
Nandi County County LP's | ||
151. | Tinderet | Julius Meli Kipbiwot |
152. | Aldai | Marianne Jebet Kitany |
153. | Nandi Hills | Bernard Kibor Kitur |
154. | Chesumei | Paul Kibichy Biego |
155. | Emgwen | Josses Kiptoo Kosgey |
156. | Mosop | Abraham Kipsang Kirwa |
Baringo County LP's | ||
157. | Tiaty | William Kamket Kassait |
158. | Baringo Noord | Joseph Makilap Kipkoros |
159. | Baringo Sentraal | Joshua Chepyegon Kandie |
160. | Baringo Suid | Charles Kamuren |
161. | Mogotio | Reuben Kiborek Kipngor |
162. | Eldama Ravine | Musa Cherutich Sirma |
LP's van Laikipia County | ||
163. | Laikipia Wes | Stephen Wachira Karani |
164. | Laikipia-Oos | Festus Mwangi Kiunjuri |
165. | Laikipia Noord | Sarah Paulata Korere |
Nakuru County LP's | ||
166. | Molo | Francis Kuria Kimani |
167. | Njoro | Charity Kathambi Chepkwony |
168. | Naivasha | Jayne Wanjiru Njeri |
169. | Gilgil | Martha Wangari Wanjira |
170. | Kuresoi Suid | Joseph Kipkosgei Tonui |
171. | Kuresoi Noord | Mutai Alfred Kiprono |
172. | Subukia | Samuel Kinuthia Gachobe |
173. | Rongai | Paul Chebor |
174. | Bahati | Irene Njoki Mrembo |
175. | Nakuru Town West | Samwel Arama |
176. | Nakuru Town East | David Gikaria |
LP's van Narok County | ||
177. | Kilgoris | Julius Lekakeny ole Sunkuli |
178. | Emurua Dikirr | Johana Ng'eno Kipyegon |
179. | Narok Noord | Agnes Mantaine Pareyio |
180. | Narok Oos | Lemanken Aramat |
181. | Narok Suid | Ole Ntutu Kitilai |
182. | Narok Wes | Gabriel Koshal Tongoyo |
Kajiado County LP's | ||
183. | Kajiado Noord | Onesmus Ngogoyo Nguro |
184. | Kajiado Sentraal | Elijah Memusi Kanchory |
185. | Kajiado-Oos | Kakuta Maimai Hamisi |
186. | Kajiado-Wes | Sunkuyia George Risa |
187. | Kajiado Suid | Parashina Samuel Sakimba |
Kericho County LP's | ||
188. | Kipkelion-Oos | Joseph Kimutai Cherorot |
189. | Kipkelion Wes | Hilary Kiplangat Kosgei |
190. | Ainamoi | Benjamin Kipkirui Langat |
191. | Bureti | Kibet Kirui Komingoi |
192. | Belgut | Nelson Koech |
193. | Sigowet/Soin | Regter Kipsang Kemei |
Bomet County LP's | ||
194. | Sotik | Francis Kipyegon Arap Sigei |
195. | Chepalungu | Victor Kipngetich Koech |
196. | Bomet-Oos | Richard Kipkemoi Yegon |
197. | Bomet Sentraal | Richard Cheruiyot Kilel |
198. | Konoin | Brighton Leonard Yegon |
Kakamega County LP's | ||
199. | Lugari | Nabwera Daraja Nabii |
200. | Likuyani | Onskuldige Maino Mugabe |
201. | Malava | Moses Malulu Injendi |
202. | Lurambi | Titus Khamala Mukhwana |
203. | Navakholo | Emmanuel Wangwe |
204. | Mumias Wes | Johnson Manya Naicca |
205. | Mumias-Oos | Peter Kalerwa Salasya |
206. | Matungu | Peter Oscar Nabulindo |
207. | Butere | Nicholas S. Tindi Mwale |
208. | Khwisero | Christopher Aseka Wangaya |
209. | Shinyalu | Fredrick Lusuli Ikana |
210. | Ikolomani | Bernard Masaka Shinali |
Vihiga County LP's | ||
211. | Vihiga | Kivai Ernest Ogesi Kagesi |
212. | Sabatia | Sloya Clement Logova |
213. | Hamisi | Charles Gumini Gimose |
214. | Luanda | Dick Maungu Oyugi |
215. | Emuhaya | Milemba Jeremiah Omboko |
Bungoma County LP's | ||
216. | Mt Elgon | Fred Kapondi Chesebe |
217. | Sirisië | John Waluke Koyi |
218. | Kabuchai | Joseph Simiyu Wekesa Majimbo |
219. | Bumula | Nelson Jack Wamboka |
220. | Kanduyi | John Okwisia Makali |
221. | Webuye-Oos | Martin Pepela Wanyonyi |
222. | Webuye West | Daniel Wanyama Sitati |
223. | Kimilili | Didmus Wekesa Barasa Mutua |
224. | Tongaren | John Chikati Murumba |
Busia County LP's | ||
225. | Teso Noord | Edward Kaunya Oku |
226. | Teso Suid | Mary Emaase Otucho |
227. | Nambale | Geoffrey Ekesa Mulanya |
228. | Matayos | Geoffrey Makokha Odanga |
229. | Butula | Joseph H Maero |
230. | Funyula | Wilberforce Ojiambo Oundo |
231. | Budalangi | Raphael Sauti Bitta Wanjala |
Siaya County LP's | ||
232. | Ugenia | David Ouma Ochieng |
233. | Ugunja | James Opiyo Wandayi |
234. | Alego Usonga | Samuel Onunga Atandi |
235. | Gem | Elisha Ochieng Odhiambo |
236. | Bondo | Gideon Ochanda Ogolla |
237. | Rarieda | Paul Otiende Amollo |
LP's van Kisumu County | ||
238. | Kisumu -Oos | Shakeel Ahmed Shabbir Ahmed |
239. | Kisumu-Wes | Rozaah Akinyi Buyu |
240. | Kisumu Sentraal | Joshua Odongo Oron |
241. | Seme | James Wambura Nyikal |
242. | Nyando | Okello Jared Odoyo |
243. | Muhoroni | James Onyango Oyoo |
244. | Nyakach | Joshua Aduma Owuor |
LP's van Homa Bay County | ||
245. | Kasipul | Charles Ong'ondo Were |
246. | Kabondo Kasipul | Eve Akinyi Obara |
247. | Karachuonyo | Andrew Adipo Okuome |
248. | Rangwe | Lilian Achieng Gogo |
249. | Homabaai Dorp | George Peter Opondo Kaluma |
250. | Ndhiwa | Martins Peters Owino |
251. | Suba Noord | Millie Odhiambo |
252. | Suba Suid | Caroli Omondi |
Migori County LP's | ||
253. | Rongo | Abuor Paul |
254. | Awendo | John Walter Owino |
255. | Suna Oos | Junet Mohamed |
256. | Suna Wes | Peter Francis Masara |
257. | Uriri | Mark Ogolla Nyamita |
258. | Nyatike | Tom Mboya Odege |
259. | Kuria Wes | Mathias Nyamabe Robi |
260. | Kuria-Oos | Maisori Marwa Kitayama Kemero |
Kisii County LP's | ||
261. | Bonchari | Onchoke Charles Mamwacha |
262. | Suid-Mugirango | Silvanus Osoro Onyiego |
263. | Bomachoge Borabu | Nolfason Obadiah Barongo |
264. | Bobasi | Onskuldige Obiri Momanyi |
265. | Bomachoge Chache | Miruka Ondieki Alfah |
266. | Nyaribari Masaba | Daniel Ogwoka Manduku |
267. | Nyaribari Chache | Zaheer Jhanda |
268. | Kitutu Chache Noord | Nyakundi Japheth Mokaya |
269. | Kitutu Chache Suid | Antoney Kibagendi |
LP's van Nyamira County | ||
270. | Kitutu Masaba | Clive Ombane Gisairo |
271. | Wes-Mugirango | Stephen M. Mogaka |
272. | Noord Mugirango | Joash Nyamache Nyamoko |
273. | Borabu | Patrick Kibagendi Osero |
LP's van Nairobi County | ||
274. | Westlands | Timothy Wanyonyi Wetangula |
275. | Dagoretti Noord | Beatrice Kadeveresia Elachi |
276. | Dagoretti Suid | John Kiarie Waweru |
277. | Langata | Phelix Odiwuor Khodhe |
278. | Kibra | Peter Ochieng Orero |
279. | Roysambu | Augustine Kamande Mwafrika |
280. | Kasarani | Ronald Kamwiko Karauri |
281. | Ruaraka | Kajwang Tom Joseph Francis |
282. | Embakasi Suid | Julius Musili Mawathe |
283. | Embakasi Noord | James Mwangi Gakuya |
284. | Embakasi Central | Mejjadonk Benjamin Gathiru |
285. | Embakasi-Oos | Babu Owino Paul Ongili |
286. | Embakasi-Wes | Mark Samuel Muriithi Mwenje |
287. | Makadara | George Aladwa Omwera |
288. | Kamukunji | Abdi Yusuf Hassan |
289. | Starehe | Mwago Amos Maina |
290. | Mathare | Anthony Tom Oluoch |