Kenia is verdeeld in 290 kiesdistricten, die elk een parlementslid (MP) hebben, dat tijdens de algemene verkiezingen wordt gekozen. Een parlementslid is een lid van de Nationale Assemblee die een van de 290 kiesdistricten vertegenwoordigt. De belangrijkste rollen van parlementsleden zijn vertegenwoordiging, wetgeving en toezicht.
Dit zijn de parlementsleden in Kenia die van 2022 tot 2027 dienden.
Nr. | Kiesdistrict | MP |
Kamerleden van Mombasa County | ||
1. | Changamwe | Shimbwa Omar Mwinyi |
2. | jomvu | Bady Bady Twalib |
3. | Kisauni | Bedzimba Rashid Juma |
4. | Nyali | Mohammed Mohamed Ali |
5. | Likoni | Mboko Mishi Juma Khamisi |
6. | Mvita | Machele Mohamed Soud |
Kamerleden van Kwale County | ||
7. | Msambweni | Bader Salim Feisal |
9. | Longalunga | Mangale Munga Chiforomodo |
9. | matuga | Kassim Sawa Tandaza |
10. | Kinango | Samuel Gonzi Rai |
Kamerleden van Kilifi County | ||
11. | Kilifi Noord | Owen Yaa Baya |
12. | Kilifi Zuid | Richard Ken Chonga |
13. | Kaloleni | Paul Kahindi Katana |
14. | Rabai | Anthony Kenga Mupe |
15. | ganze | Charo Kenneth Kazungu Tungule |
16. | Malindi | Amina Laura Mnyazi |
17. | Magarini | Harrison Garama Kombe |
Tana River County-parlementsleden | ||
18. | Garsen | Ali Wario Guyo |
19. | Galole | Zei Buya Hiribae |
20. | Bura | Yakub Dubow Kuno |
Lamu County-parlementsleden | ||
21. | Lamu-Oosten | Ruweida Mohamed Obo |
22. | Lam West | Muthama Stanley Muiruri |
Kamerleden van Taita Taveta County | ||
23. | Taveta | John Okano Bwire |
24. | Wundanyi | Danson Mwashako Mwakuwona |
25. | Mwatate | Peter Mbogo Shake |
26. | Voi | Khamis Chome Abdi |
Kamerleden van Garissa County | ||
27. | gemeente Garissa | Mohammed Dekow |
28. | Balambala | Abdi Omar Shurie |
29. | Lagdera | Abdikadir Hoessein Mohamed |
30. | Dadaab | Farah Malim |
31. | Fifi | Farah Salah Yakub |
32. | IJara | Abdi Ali Abdi |
33. | Wajir Noord | Ibrahim Abdi Saney |
34. | Wajir Oosten | Aden Daudi Mohamed |
Kamerleden van Wajir County | ||
35. | Tarbaj | Hoessein Abdi Barre |
36. | Wajir West | Yussoef Mohamed Farah |
37. | Elda's | Adan Keynan Wehliye |
38. | Wajir Zuid | Mohamed Aden Adow |
Kamerleden van Mandera County | ||
39. | Mandera West | Adan Haji Yussuf |
40. | Banissa | Kulow Maalim Hassan |
41. | Mandera Noord | Bashir-sjeik Abdullahi |
42. | Mandera Zuid | Abdoel Ebrahim Haro |
43. | Mandera Oost | Husseinweytan Mohamed Abdirahman |
44. | Lafey | Mohammed Abdi Abdirahman |
Kamerleden van Marsabit County | ||
45. | Moyale | Guyo Waqo Jaldesa |
46. | Noord Horr | Adhe Wario Guyo |
47. | Saku | Dido Ali Raso |
Kamerleden van Isiolo County | ||
48. | Laisamis | Joseph Lekuton |
49. | Isiolo Noord | Joseph Samal Lomwa |
50. | Isiolo Zuid | Bidu Mohamed Tubi |
Kamerleden van Meru County | ||
51. | Igembe Zuid | Johannes Paulus Mwirigi |
52. | Igembe Centraal | Kiili Daniël Karitho |
53. | Igembe Noord | Julius Taitumu M'Anaiba |
54. | Tigania West | John Kanyuithia Mutunga |
55. | Tigania Oosten | Lawrence Mpuru Aburi |
56. | Noord Imenti | Rahim Dawood Abdul |
57. | Buuri | Rindikiri Mugambi Murwithania |
58. | Centrale Imenti | Mozes Nguchine Kirima |
59. | Zuid-Imenti | Dr. Shadrack Mwiti Ithinji |
Tharaka Nithi County parlementsleden | ||
60. | Weten | Jafet Miriti Kareke |
61. | Chuka-Igambang'ombe | Patrick Munene Ntwiga |
62. | Tharaka | George Gitonga Murugara |
Parlementsleden van Embu County | ||
63. | Manyatta | John Gitonga Mwaniki |
64. | Runyentjes | Eric Muchangi Njiru |
65. | Mbeere Zuid | Bernard Muriuki Nebart |
66. | Mbeere Noord | Geoffrey KariukiKiringa |
Kamerleden van Kitui County | ||
67. | Mwingi Noord | Paul Musyimi Nzengu |
68. | Mwingi West | Charles Ngusya Nguna |
69. | Mwingi centraal | Gideon Mutemi Mulyungi |
70. | Kitui West | Edith Vethi Nyenze |
71. | Kitui Landelijk | David Mwalika Mboni |
72. | Kitui centraal | Makali Benson Mulu |
73. | Kitui-Oosten | Nimrod Mbithuka Mbai |
74. | Kitui Zuid | Rachel Kaki Nyamai |
Kamerleden van Machakos County | ||
75. | Masinga | Joshua Mbithi Mutua |
76. | Yatta | Robert Ngui-basilicum |
77. | kangundo | Fabian Kyule Muli |
78. | Matungulu | Stephen Mutinda Mule |
79. | Kathiani | Robert Mbui |
80. | Mavoko | Patrick Makau King'ola |
81. | Machakos-stad | Caleb Mutiso Muilezel |
82. | Mwala | Vincent Musyoka Musau |
Makueni County-parlementsleden | ||
83. | Mbooni | Erastus Kivasu Nzioka |
84. | kilometer | Thuddeus Kithua Nzambia |
85. | Kaïti | Jozua Kivinda Kimilu |
86. | Makueni | Suzanne Ndunge Kiamba |
87. | Kibwezi West | Eckomas Mwengi Mutuse |
88. | Kibwei Oost | Jessica Nduku Kiko |
Parlementsleden van Nyandarua County | ||
89. | Kinangop | Thuku Zachary Kwenya |
90. | Kipipiri | Muhia Wanjiku |
91. | Olkalou | Kiaraho David Njuguna |
92. | Oljorok | Michael Mwangi Muchira |
93. | Ndaragwa | George N Gachagua |
Kamerleden van Nyeri County | ||
94. | Tetu | Geoffrey Wandeto Mwangi |
95. | Kieni | Antony Njoroge Wainaina |
96. | Mathira | Eric Mwangi Kahugu |
97. | Othaya | Michael Wambugu Wainaina |
98. | Mukurweini | Kaguchia Johannes Philip |
99. | Nyeri stad | Duncan Maina Mathenge |
Parlementsleden van Kirinyaga County | ||
100. | Mwea | Maria Maingi |
101. | Gichugu | Robert Gichimu Githinji |
102. | Ndia | George Macharia Kariuki |
103. | Centraal Kirinyaga | Joseph Gachoki Gitari |
Kamerleden van Murang'a County | ||
104. | Kangema | Peter Irungu Kihungi |
105. | Mathioja | Edwin Mugo Gichuki |
106. | Kiharu | Samson Ndindi Nyoro |
107. | Kigumo | Joseph Kamau Munyoro |
108. | Maragwa | Mary Wamaua Waithira |
109. | Kandara | Chege Njuguna |
110. | Gatanga | Wakili Edward Muriu |
Kamerleden van Kiambu County | ||
111. | Gatundu Zuid | Gabriël Gathuka Kagombe |
112. | Gatundu Noord | Elia Njore Njoroge |
113. | Juja | George Koimburi Ndung'u |
114. | Thika stad | Alice Wambui Ng'ang'a |
115. | Ruiru | Simon Ng'ang'a Kingara |
116. | Githunguri | Gathoni Wamuchomba |
117. | Kiambu | John Machua Waithaka |
118. | Kiambaa | John Njuguna Wanjiku |
119. | Kabete | James Githua Kamau Wamacukuru |
120. | Kikuyu | Anthony Kimani Ichung'wah |
121. | Limuru | John Kiragu Chege |
122. | Lari | Joseph Mburu Kahangara |
Kamerleden van de provincie Turkana | ||
123. | Turkana Noord | Paul Ekwom Nabuin |
124. | Turkana West | Daniël Epuyo Nanok |
125. | Turkana centraal | Joseph Namuar Emathe |
126. | Loima | Protus Ewesit Akuja |
127. | Turkana Zuid | John Ariko Namoit |
128. | Turkana Oosten | Nicolaas Ngikor Nixon |
Kamerleden van West Pokot County | ||
129. | Kapenguria | Samwel Moroto Chumel |
130. | Sigor | Peter Lochakapong |
131. | Kacheliba | Titus Lotee |
132. | Pokot Zuid | David Pkosing |
Kamerleden van Samburu County | ||
133. | Samburu West | Josephine Naisula Lesuuda |
134. | Samburu Noord | Dominicus Eli Letipila |
135. | Samburu-Oosten | Jackson Lekumontare Lentoijoni |
Parlementsleden van Trans Nzoia County | ||
136. | kwanza | Ferdinand Kevin Wanyonyi |
137. | Endebes | Robert Pukose |
138. | Saboti | Caleb Amisi Luyai |
139. | Kiminini | Maurice Kakai Bisau |
140. | Cherangani | Patrick Simiyu Barasa |
Uasin Gishu County-parlementsleden | ||
141. | sojasaus | David Kiplagat |
142. | Turbo | Janet Jepkemboi Sitienei |
143. | Moiben | Phylis Jepkemoi Bartoo |
144. | Ainabkoi | Kiprono Samwel Chepkonga |
145. | kapseret | Oscar Kipchumba Sudi |
146. | Kessen | Julius Kipletting Rutto |
Elgeyo Marakwet County parlementsleden | ||
147. | Marakwet Oost | David Kongogo Bowen |
148. | Marakwet West | Timothy Kipchumba Toroitich |
149. | Keiyo Noord | Adams Kipsanai Korir |
150. | Keiyo Zuid | Gideon Kimaiyo Kipkoech |
Kamerleden van Nandi County County | ||
151. | Tinderet | Julius Meli Kipbiwot |
152. | Aldai | Marianne Jebet Kitany |
153. | Nandi Hills | Bernard Kibor Kitur |
154. | Chesumei | Paul Kibichy Biego |
155. | emgwen | Josses Kiptoo Kosgey |
156. | Mosop | Abraham Kipsang Kirwa |
Kamerleden van Baringo County | ||
157. | Tiaty | William Kamket Kassait |
158. | Baringo Noord | Joseph Makilap Kipkoros |
159. | Baringo centraal | Joshua Chepyegon Kandie |
160. | Baringo Zuid | Karel Kamuren |
161. | Mogotio | Ruben Kiborek Kipngor |
162. | Eldama Ravine | Musa Cherutich Sirma |
Laikipia County-parlementsleden | ||
163. | Laikipia West | Stephen Wachira Karani |
164. | Laikipia Oosten | Festus Mwangi Kiunjuri |
165. | Laikipia Noord | Sarah Paulata Korere |
Kamerleden van Nakuru County | ||
166. | Molo | Franciscus Kuria Kimani |
167. | Njoro | Liefdadigheid Kathambi Chepkwony |
168. | Naivasha | Jayne Wanjiru Njeri |
169. | Gilgil | Martha Wangari Wanjira |
170. | Kuresoi Zuid | Joseph Kipkosgei Tonui |
171. | Kuresoi Noord | Mutai Alfred Kiprono |
172. | Subukia | Samuel Kinuthia Gachobe |
173. | Rongai | Paul Chebor |
174. | Bahati | Irene Njoki Mrembo |
175. | Nakuru Stad West | Samwel Arama |
176. | Nakuru Stad Oost | David Gikaria |
Kamerleden van Narok County | ||
177. | Kilgoris | Julius Lekakeny of Sunkuli |
178. | Emoerua dikir | Johana Ng'eno Kipyegon |
179. | Narok Noord | Agnes Mantaine Pareyio |
180. | Narok Oost | Lemanken Aramat |
181. | Narok Zuid | Ole Ntutu Kitilai |
182. | Narok West | Gabriël Koshal Tongoyo |
Kamerleden van Kajiado County | ||
183. | Kajiado Noord | Onesmus Ngogoyo Nguro |
184. | Kajiado centraal | Elia Memusi Kanchory |
185. | Kajiado-Oosten | Kakuta Maimai Hamisi |
186. | Kajiado West | Sunkuyia George Risa |
187. | Kajiado Zuid | Parashina Samuel Sakimba |
Kamerleden van Kericho County | ||
188. | Kipkelion Oost | Joseph Kimutai Cherorot |
189. | Kipkelion West | Hilary Kiplangat Kosgei |
190. | Ainamoi | Benjamin Kipkirui Langat |
191. | Bureti | Kibet Kirui Komingoi |
192. | Belgut | Nelson Koech |
193. | Sigowet/Soin | Justitie Kipsang Kemei |
Kamerleden van Bomet County | ||
194. | Sotik | Francis Kipyegon Arap Sigei |
195. | Chepalungu | Victor Kipngetich Koech |
196. | Bomet Oost | Richard Kipkemoi Yegon |
197. | Bomet Centraal | Richard Cheruiyot Kilel |
198. | Konoin | Brighton Leonard Yegon |
Kamerleden van Kakamega County | ||
199. | Lugari | Nabwera Daraja Nabii |
200. | Likuyani | Onschuldige Maino Mugabe |
201. | malava | Mozes Malulu Injendi |
202. | Lurambi | Titus Khamala Mukhwana |
203. | Navakholo | Emmanuel Wangwe |
204. | Mumias West | Johnson Manya Naicca |
205. | Mumias Oosten | Peter Kalerwa Salasya |
206. | Matungu | Peter Oscar Nabulindo |
207. | Buter | Nicolaas S. Tindi Mwale |
208. | Khwisero | Christoffel Aseka Wangaya |
209. | glanzendalu | Fredrick Lusuli Ikana |
210. | Ikolomani | Bernard Masaka Shinali |
Kamerleden van Vihiga County | ||
211. | Vihiga | Kivai Ernest Ogesi Kagesi |
212. | Sabatia | Sloya Clément Logova |
213. | Hamisi | Charles Gumini Gimose |
214. | Luanda | Dick Maungu Oyugi |
215. | emuhaya | Milemba Jeremia Omboko |
Kamerleden van Bungoma County | ||
216. | Mount Elgon | Fred Kapondi Chesebe |
217. | Sirisia | John Waluke Koyi |
218. | Kaboechai | Joseph Simiyu Wekesa Majimbo |
219. | Bumul | Nelson Jack Wamboka |
220. | Kanduyi | John Okwisia Makali |
221. | Webuye Oost | Martin Pepela Wanyonyi |
222. | Webuye West | Daniel Wanyama Sitati |
223. | Kimilili | Didmus Wekesa Barasa Mutua |
224. | Tongeren | John Chikati Murumba |
Kamerleden van Busia County | ||
225. | Teso Noord | Edward Kaunya Oku |
226. | Teso Zuid | Maria Emaase Otucho |
227. | Nambale | Geoffrey Ekesa Mulanya |
228. | Matayos | Geoffrey Makokha Odanga |
229. | Butula | Joseph H Maero |
230. | Funyula | Wilberforce Ojiambo Oundo |
231. | Budalangi | Rafaël Sauti Bitta Wanjala |
Kamerleden van Siaya County | ||
232. | Ugenya | David Ouma Ochieng |
233. | Ugunja | James Opiyo Wandayi |
234. | Alego Usonga | Samuel Onunga Atandi |
235. | Edelsteen | Elisa Ochieng Odhiambo |
236. | Bondo | Gideon Ocanda Ogolla |
237. | Rarieda | Paul Otiende Amollo |
Kisumu County-parlementsleden | ||
238. | Kisumu-Oosten | Shakeel Ahmed Shabbir Ahmed |
239. | Kisumu West | Rozaah Akinyi Buyu |
240. | Kisumu centraal | Joshua Odongo Oron |
241. | sema | James Wambura Nyikal |
242. | Nyando | Okello Jared Odoyo |
243. | Muhoroni | James Onyango Oyoo |
244. | Nyakach | Joshua Aduma Owuor |
Kamerleden van Homa Bay County | ||
245. | kasipul | Charles Ong'ondo Were |
246. | Kabond Kasipul | Eva Akinyi Obara |
247. | Karachuonyo | Andrew Adipo Okuome |
248. | Rangwe | Lilian Achieng Gogo |
249. | Homa Bay stad | George Peter Opondo Kaluma |
250. | Ndhiwa | Martins Peters Owino |
251. | Suba Noord | Millie Odhiambo |
252. | Suba Zuid | Caroli Omondi |
Kamerleden van de provincie Migori | ||
253. | Rongo | Aboe Paulus |
254. | Awendo | John Walter Owino |
255. | Suna Oosten | Junet Mohammed |
256. | Suna West | Petrus Franciscus Masara |
257. | Uriri | Mark Ogolla Nyamita |
258. | Nyatik | Tom Mboya Odege |
259. | Kuria West | Mathias Nyamabe Robi |
260. | Kuria Oost | Maisori Marwa Kitayama Kemero |
Kamerleden van Kisii County | ||
261. | Bonchari | Onchoke Charles Mamwacha |
262. | Zuid Mugirango | Silvanus Osoro Onyiego |
263. | Bomachoge Borabu | Nolfason Obadja Barongo |
264. | Bobasi | Onschuldige Obiri Momanyi |
265. | Bomachoge Chache | Miruka Ondieki Alfa |
266. | Nyaribari Masaba | Daniël Ogwoka Manduku |
267. | Nyaribari Chache | Zaheer Jhanda |
268. | Kitutu Chache Noord | Nyakundi Jafeth Mokaya |
269. | Kitutu Chache Zuid | Antoney Kibagendi |
Kamerleden van Nyamira County | ||
270. | Kitutu Masaba | Clive Ombane Gisairo |
271. | West-Mugirango | Stephen M Mogaka |
272. | Noord Mugirango | Joash Nyamache Nyamoko |
273. | Borabú | Patrick Kibagendi Osero |
Kamerleden van Nairobi County | ||
274. | Westlands | Timothy Wanyonyi Wetangula |
275. | Dagoretti North | Beatrice Kadeveresia Elachi |
276. | Dagoretti South | John Kiarie Waweru |
277. | Langata | Phelix Odiwuor Khodhe |
278. | Kibra | Peter Ochieng Orero |
279. | Roysambu | Augustinus Kamande Mwafrika |
280. | Kasarani | Ronald Kamwiko Karauri |
281. | Ruaraka | KajwangTom Joseph Francis |
282. | Embakasi South | Julius Musili Mawathe |
283. | Embakasi North | James Mwangi Gakuya |
284. | Embakasi Central | Mejjadonk Benjamin Gathiru |
285. | Embakasi East | Baboe Owino Paul Ongili |
286. | Embakasi West | Mark Samuel Muriithi Mwenje |
287. | Makadara | George Aladwa Omwera |
288. | Kamukunji | Abdi Yusuf Hassan |
289. | Starehe | Mwago Amos Maina |
290. | Mathare | Antonius Tom Oluoch |