Kenya on jagatud 290 valimisringkonnaks, millest igaühes on parlamendiliige (MP), kes valitakse üldvalimistel. Parlamendisaadik on Rahvusassamblee liige, kes esindab ühte 290 ringkonnast. Parlamendiliikmete peamised rollid on esindamine, seadusandlus ja järelevalve.
Siin on Kenya parlamendiliikmed, kes on ametis aastatel 2022–2027.
Ei. | Valimisringkond | MP |
Mombasa maakonna parlamendiliikmed | ||
1. | Changamwe | Shimbwa Omar Mwinyi |
2. | Jomvu | Bady Bady Twalib |
3. | Kisauni | Bedzimba Rashid Juma |
4. | Nyali | Mohamed Mohamed Ali |
5. | Likoni | Mboko Mishi Juma Khamisi |
6. | Mvita | Macele Mohamed Soud |
Kwale maakonna parlamendiliikmed | ||
7. | Msambweni | Bader Salim Feisal |
9. | Lungalunga | Mangale Munga Chiforomodo |
9. | Matuga | Kassim Sawa Tandaza |
10. | Kinango | Samuel Gonzi Rai |
Kilifi maakonna parlamendiliikmed | ||
11. | Kilifi põhja | Owen Yaa Baya |
12. | Kilifi lõunaosa | Richard Ken Chonga |
13. | Kaloleni | Paul Kahindi Katana |
14. | Rabai | Anthony Kenga Mupe |
15. | Terve | Charo Kenneth Kazungu Tungule |
16. | Malindi | Amina Laura Mnyazi |
17. | Magarini | Harrison Garama Kombe |
Tana jõe maakonna parlamendiliikmed | ||
18. | Garsen | Ali Wario Guyo |
19. | Galole | Ütles Buya Hiribae |
20. | Bura | Yakub Dubow Kuno |
Lamu maakonna saadikud | ||
21. | Lamu Ida | Ruweida Mohamed Obo |
22. | Lamu West | Muthama Stanley Muiruri |
Taita Taveta maakonna saadikud | ||
23. | Taveta | John Okano Bwire |
24. | Wundanyi | Danson Mwashako Mwakuwona |
25. | Mwatate | Peter Mbogho raputus |
26. | Voi | Khamis Chome Abdi |
Garissa maakonna parlamendiliikmed | ||
27. | Garissa vald | Mohammed Dekow |
28. | Balambala | Abdi Omar Shurie |
29. | Lagdera | Abdikadir Hussein Mohamed |
30. | Dadaab | Farah Maalim |
31. | Fafi | Farah Salah Yakub |
32. | Ijara | Abdi Ali Abdi |
33. | Wajir Põhja | Ibrahim Abdi Saney |
34. | Wajir East | Aden Daudi Mohamed |
Wajiri maakonna parlamendiliikmed | ||
35. | Tarbaj | Hussein Abdi Barre |
36. | Wajir West | Yussuf Mohamed Farah |
37. | Eldas | Adan Keynan Wehliye |
38. | Wajir Lõuna | Mohamed Aden Adow |
Mandera maakonna parlamendiliikmed | ||
39. | Mandera West | Adan Haji Yussuf |
40. | Banissa | Kulow Maalim Hassan |
41. | Põhja-Mandera | Bashir Sheikh Abdullahi |
42. | Lõuna-Mandera | Abdul Ebrahim Haro |
43. | Mandera Ida | Husseinweytan Mohamed Abdirahman |
44. | Lafey | Mohamed Abdi Abdirahman |
Marsabiti maakonna parlamendiliikmed | ||
45. | Moyale | Guyo Waqo Jaldesa |
46. | Põhja-Horr | Adhe Wario Guyo |
47. | Sakus | Dido Ali Raso |
Isiolo maakonna parlamendiliikmed | ||
48. | Laisamis | Joseph Lekuton |
49. | Põhja-Isiolo | Joseph Samal Lomwa |
50. | Lõuna-Isiolo | Bidu Mohamed Tubi |
Meru maakonna saadikud | ||
51. | Igembe Lõuna | John Paul Mwirigi |
52. | Igembe Central | Kiili Daniel Karitho |
53. | Igembe Põhja | Julius Taitumu M'Anaiba |
54. | Lääne-Tigania | John Kanyuithia Mutunga |
55. | Ida-Tigania | Lawrence Mpuru Aburi |
56. | Põhja-Imenti | Rahim Dawood Abdul |
57. | Buuri | Rindikiri Mugambi Murwithania |
58. | Kesk-Imenti | Moses Nguchine Kirima |
59. | Lõuna-Imenti | Dr Shadrack Mwiti Ithinji |
Tharaka Nithi maakonna parlamendiliikmed | ||
60. | Tea | Japhet Miriti Kareke |
61. | Chuka-Igambang'ombe | Patrick Munene Ntwiga |
62. | Tharaka | George Gitonga Murugara |
Embu maakonna saadikud | ||
63. | Manyatta | John Gitonga Mwaniki |
64. | Runyenjes | Eric Muchangi Njiru |
65. | Mbeere lõunaosa | Bernard Muriuki Nebart |
66. | Mbeere Põhja | Geoffrey KariukiKiringa |
Kitui maakonna rahvasaadikud | ||
67. | Mwingi põhjaosa | Paul Musyimi Nzengu |
68. | Mwingi West | Charles Ngusya Nguna |
69. | Mwingi keskne | Gideon Mutemi Mulyungi |
70. | Kitui lääs | Edith Vethi Nyenze |
71. | Kitui maal | David Mwalika Mboni |
72. | Kitui kesklinn | Makali Benson Mulu |
73. | Kitui ida | Nimrod Mbithuka Mbai |
74. | Kitui lõunaosa | Rachael Kaki Nyamai |
Machakos maakonna parlamendiliikmed | ||
75. | Masinga | Joshua Mbithi Mutua |
76. | Yatta | Robert Ngui Basil |
77. | Kangundo | Fabian Kyule Muli |
78. | Matungulu | Stephen Mutinda Muul |
79. | Kathiani | Robert Mbui |
80. | Mavoko | Patrick Makau King'ola |
81. | Machakose linn | Caleb Mutiso Muul |
82. | Mwala | Vincent Musyoka Musau |
Makueni maakonna saadikud | ||
83. | Mbooni | Erastus Kivasu Nzioka |
84. | Kilome | Thuddeus Kithua Nsambia |
85. | Kaiti | Joshua Kivinda Kimilu |
86. | Makueni | Suzanne Ndunge Kiamba |
87. | Kibwezi lääneosa | Eckomas Mwengi Mutuse |
88. | Kibwei ida | Jessica Nduku Kiko |
Nyandarua maakonna parlamendiliikmed | ||
89. | Kinangop | Thuku Zachary Kwenya |
90. | Kipipiri | Muhia Wanjiku |
91. | Olkalou | Kiaraho David Njuguna |
92. | Oljorok | Michael Mwangi Muchira |
93. | Ndaragwa | George N Gachagua |
Nyeri maakonna rahvasaadikud | ||
94. | Tetu | Geoffrey Wandeto Mwangi |
95. | Kieni | Antony Njoroge Wainaina |
96. | Mathira | Eric Mwangi Kahugu |
97. | Othaya | Michael Wambugu Wainaina |
98. | Mukurweini | Kaguchia John Philip |
99. | Nyeri linn | Duncan Maina Mathenge |
Kirinyaga maakonna parlamendiliikmed | ||
100. | Mwea | Maarja Maingi |
101. | Gichugu | Robert Gichimu Githinji |
102. | Ndia | George Macharia Kariuki |
103. | Kirinyaga kesklinn | Joseph Gachoki Gitari |
Murang'a maakonna parlamendiliikmed | ||
104. | Kangema | Peter Irungu Kihungi |
105. | Mathioya | Edwin Mugo Gichuki |
106. | Kiharu | Samson Ndindi Nyoro |
107. | Kigumo | Joseph Kamau Munyoro |
108. | Maragwa | Mary Wamaua Waithira |
109. | Kandara | Chege Njuguna |
110. | Gatanga | Wakili Edward Muriu |
Kiambu maakonna parlamendiliikmed | ||
111. | Gatundu lõuna | Gabriel Gathuka Kagombe |
112. | Gatundu Põhja | Elijah Njore Njoroge |
113. | Juja | George Koimburi Ndung'u |
114. | Thika linn | Alice Wambui Ng'ang'a |
115. | Ruiru | Simon Ng'ang'a Kingara |
116. | Githunguri | Gathoni Wamuchomba |
117. | Kiambu | John Machua Waithaka |
118. | Kiambaa | John Njuguna Wanjiku |
119. | Kabete | James Githua Kamau Wamacukuru |
120. | Kikuyu | Anthony Kimani Ichung'wah |
121. | Limuru | John Kiragu Chege |
122. | Lari | Joseph Mburu Kahangara |
Turkana maakonna parlamendiliikmed | ||
123. | Turkana põhjaosa | Paul Ekwom Nabuin |
124. | Turkana läänes | Daniel Epuyo Nanok |
125. | Turkana Central | Joseph Namuar Emathe |
126. | Loima | Protus Ewesit Akuja |
127. | Turkana lõunaosa | John Ariko Namoit |
128. | Turkana ida | Nicholas Ngikor Nixon |
West Pokoti maakonna parlamendiliikmed | ||
129. | Kapenguuria | Samwel Moroto Chumel |
130. | Sigor | Peter Lochakapong |
131. | Kacheliba | Tiitus Lotee |
132. | Pokot Lõuna | David Pkosing |
Samburu maakonna parlamendiliikmed | ||
133. | Samburu läänes | Josephine Naisula Lesuuda |
134. | Samburu põhjaosa | Dominic Eli Letipila |
135. | Samburu ida | Jackson Lekumontare Lentoijoni |
Trans Nzoia maakonna parlamendiliikmed | ||
136. | kwanza | Ferdinand Kevin Wanyonyi |
137. | Endebes | Robert Pukose |
138. | Saboti | Caleb Amisi Luyai |
139. | Kiminini | Maurice Kakai Bisau |
140. | Cherangany | Patrick Simiyu Barasa |
Uasin Gishu maakonna parlamendiliikmed | ||
141. | Sojakaste | David Kiplagat |
142. | Turbo | Janet Jepkemboi Sitienei |
143. | Moiben | Phylis Jepkemoi Bartoo |
144. | Ainabkoi | Kiprono Samwel Chepkonga |
145. | Kapseret | Oscar Kipchumba Sudi |
146. | Kesses | Julius Kipletting Rutto |
Elgeyo Marakweti maakonna parlamendiliikmed | ||
147. | Marakwet East | David Kongogo Bowen |
148. | Marakwet West | Timothy Kipchumba Toroitich |
149. | Keiyo Põhja | Adams Kipsanai Korir |
150. | Keiyo Lõuna | Gideon Kimaiyo Kipkoech |
Nandi maakonna rahvasaadikud | ||
151. | Tinderet | Julius Meli Kipbiwot |
152. | Aldai | Marianne Jebet Kitany |
153. | Nandi hills | Bernard Kibor Kitur |
154. | Chesumei | Paul Kibichy Biego |
155. | Emgwen | Josses Kiptoo Kosgey |
156. | Mosop | Abraham Kipsang Kirwa |
Baringo maakonna parlamendiliikmed | ||
157. | Tiaty | William Kamket Kassait |
158. | Baringo Põhja | Joseph Makilap Kipkoros |
159. | Baringo Central | Joshua Chepyegon Kandie |
160. | Baringo lõunaosa | Charles Kamuren |
161. | Mogotio | Ruuben Kiborek Kipngor |
162. | Eldama Ravine | Musa Cherutich Sirma |
Laikipia maakonna saadikud | ||
163. | Laikipia West | Stephen Wachira Karani |
164. | Laikipia ida | Festus Mwangi Kiunjuri |
165. | Laikipia Põhja | Sarah Paulata Korere |
Nakuru maakonna saadikud | ||
166. | Molo | Francis Kuria Kimani |
167. | Njoro | Heategevus Kathambi Chepkwony |
168. | Naivasha | Jayne Wanjiru Njeri |
169. | Gilgil | Martha Wangari Wanjira |
170. | Kuresoi lõunaosa | Joseph Kipkosgei Tonui |
171. | Kuresoi Põhja | Mutai Alfred Kiprono |
172. | Subukia | Samuel Kinuthia Gachobe |
173. | Rongai | Paul Chebor |
174. | Bahati | Irene Njoki Mrembo |
175. | Nakuru linna lääneosa | Samwel Arama |
176. | Nakuru linna idaosa | David Gikaria |
Naroki maakonna parlamendiliikmed | ||
177. | Kilgoris | Julius Lekakeny ole Sunkuli |
178. | Emurua Dikirr | Johana Ng'eno Kipyegon |
179. | Narok Põhja | Agnes Mantaine Pareyio |
180. | Narok East | Lemanken Aramat |
181. | Narok Lõuna | Ole Ntutu Kitilai |
182. | Narok West | Gabriel Koshal Tongoyo |
Kajiado maakonna parlamendiliikmed | ||
183. | Kajiado põhjaosa | Onesmus Ngogoyo Nguro |
184. | Kajiado kesklinn | Elijah Memusi Kanchory |
185. | Kajiado Ida | Kakuta Maimai Hamisi |
186. | Kajiado West | Sunkuyia George Risa |
187. | Kajiado lõunaosa | Parashina Samuel Sakimba |
Kericho maakonna parlamendiliikmed | ||
188. | Kipkelion East | Joseph Kimutai Cherorot |
189. | Kipkelion West | Hilary Kiplangat Kosgei |
190. | Ainamoi | Benjamin Kipkirui Langat |
191. | Bureti | Kibet Kirui Komingoi |
192. | Belgut | Nelson Koech |
193. | Sigowet/Soin | Kohtunik Kipsang Kemei |
Bometi maakonna parlamendiliikmed | ||
194. | Sotik | Francis Kipyegon Arap Sigei |
195. | Chepalungu | Victor Kipngetich Koech |
196. | Bomet East | Richard Kipkemoi Yegon |
197. | Bomet Central | Richard Cheruiyot Kilel |
198. | Konoin | Brighton Leonard Yegon |
Kakamega maakonna parlamendiliikmed | ||
199. | Lugari | Nabwera Daraja Nabii |
200. | Likuyani | Süütu Maino Mugabe |
201. | Malava | Moses Malulu Injendi |
202. | Lurambi | Titus Khamala Mukhwana |
203. | Navakholo | Emmanuel Wangwe |
204. | Mumias West | Johnson Manya Naicca |
205. | Mumias East | Peeter Kalerwa Salasja |
206. | Matungu | Peter Oscar Nabulindo |
207. | Butere | Nicholas S. Tindi Mwale |
208. | Khwisero | Christopher Aseka Wangaya |
209. | Shinyalu | Fredrick Lusuli Ikana |
210. | Ikolomani | Bernard Masaka Shinali |
Vihiga maakonna saadikud | ||
211. | Vihiga | Kivai Ernest Ogesi Kagesi |
212. | Sabatia | Sloya Clement Logova |
213. | Hamisi | Charles Gumini Gimose |
214. | Luanda | Dick Maungu Oyugi |
215. | Emuhaya | Milemba Jeremiah Omboko |
Bungoma maakonna parlamendiliikmed | ||
216. | Elgoni mägi | Fred Kapondi Chesebe |
217. | Sirisia | John Waluke Koyi |
218. | Kabuchai | Joseph Simiyu Wekesa Majimbo |
219. | Bumula | Nelson Jack Wamboka |
220. | Kanduyi | John Okwisia Makali |
221. | Webuye ida | Martin Pepela Wanyonyi |
222. | Webuye West | Daniel Wanyama Sitati |
223. | Kimilili | Didmus Wekesa Barasa Mutua |
224. | Tongaren | John Chikati Murumba |
Busia maakonna parlamendiliikmed | ||
225. | Teso Põhja | Edward Kaunya Oku |
226. | Lõuna-Teso | Mary Emase Otucho |
227. | Nambale | Geoffrey Ekesa Mulanya |
228. | Matayos | Geoffrey Makokha Odanga |
229. | Butula | Joseph H Maero |
230. | Funyula | Wilberforce Ojiambo Oundo |
231. | Budalangi | Raphael Sauti Bitta Wanjala |
Siaya maakonna parlamendiliikmed | ||
232. | Ugenia | David Ouma Ochieng |
233. | Ugunja | James Opiyo Wandayi |
234. | Alego Usonga | Samuel Onunga Atandi |
235. | pärl | Elisha Ochieng Odhiambo |
236. | Bondo | Gideon Ochanda Ogolla |
237. | Rarieda | Paul Otiende Amollo |
Kisumu maakonna saadikud | ||
238. | Kisumu Ida | Shakeel Ahmed Shabbir Ahmed |
239. | Kisumu West | Rozaah Akinyi Buyu |
240. | Kisumu Kesk | Joshua Odongo Oron |
241. | seeme | James Wambura Nyikal |
242. | Nyando | Okello Jared Odoyo |
243. | Muhoroni | James Onyango Oyoo |
244. | Nyakach | Joshua Aduma Owuor |
Homa Bay maakonna parlamendiliikmed | ||
245. | Kasipul | Charles Ong'ondo Were |
246. | Kabondo Kasipul | Eve Akinyi Obara |
247. | Karachuonyo | Andrew Adipo Okuome |
248. | Rangwe | Lilian Achieng Gogo |
249. | Homa Bay linn | George Peter Opondo Kaluma |
250. | Ndhiwa | Martins Peters Owino |
251. | Suba North | Millie Odhiambo |
252. | Suba lõuna | Caroli Omondi |
Migori maakonna parlamendiliikmed | ||
253. | Rongo | Abuor Paul |
254. | Awendo | John Walter Owino |
255. | Suna Ida | Junet Mohamed |
256. | Suna West | Peter Francis Masara |
257. | Uriri | Mark Ogolla Nyamita |
258. | Nyatike | Tom Mboya Odege |
259. | Kuria läänes | Mathias Nyamabe Robi |
260. | Kuria ida | Maisori Marwa Kitayama Kemero |
Kisii maakonna saadikud | ||
261. | Bonchari | Onchoke Charles Mamwacha |
262. | Lõuna-Mugirango | Silvanus Osoro Onyiego |
263. | Bomachoge Borabu | Nolfason Obadiah Barongo |
264. | Bobasi | Süütu Obiri Momanyi |
265. | Bomachoge Chache | Miruka Ondieki Alfah |
266. | Nyaribari Masaba | Daniel Ogwoka Manduku |
267. | Nyaribari Chache | Zaheer Jhanda |
268. | Kitutu Chache Põhja | Nyakundi Japhet Mokaya |
269. | Kitutu Chache South | Antoney Kibagendi |
Nyamira maakonna parlamendiliikmed | ||
270. | Kitutu Masaba | Clive Ombane Gisairo |
271. | Lääne-Mugirango | Stephen M. Mogaka |
272. | Põhja-Mugirango | Joash Nyamache Nyamoko |
273. | Borabu | Patrick Kibagendi Osero |
Nairobi maakonna parlamendiliikmed | ||
274. | Westlands | Timothy Wanyonyi Wetangula |
275. | Dagoretti North | Beatrice Kadeveresia Elachi |
276. | Lõuna-Dagoretti | John Kiarie Waweru |
277. | Langata | Phelix Odiwuor Khodhe |
278. | Kibra | Peter Ochieng Orero |
279. | Roysambu | Augustine Kamande Mwafrika |
280. | Kasarani | Ronald Kamwiko Karauri |
281. | Ruaraka | Kajwang Tom Joseph Francis |
282. | Lõunapoolne | Julius Musili Mawathe |
283. | Embakasi North | James Mwangi Gakuya |
284. | Embakasi keskosa | Mejjadonk Benjamin Gathiru |
285. | Embakasi East | Babu Owino Paul Ongili |
286. | Embakasi West | Mark Samuel Muriithi Mwenje |
287. | Makadara | George Aladwa Omwera |
288. | Kamukunji | Abdi Yusuf Hassan |
289. | Starehe | Mwago Amos Maina |
290. | Mathare | Anthony Tom Oluoch |